Ozelenjavanje u saradnji MZ Centar i JKP “Komunalije”

Sremska Mitrovica - Trg Ćire Milekića

MZ Centar je u saradnji sa JKP “Komunalije” zasadila 208 sadnica kako lišćara tako i četinara na više lokacija: naselje “Dekanske bašte”, Omladinski park, Gradski park i u krugu Opšte bolnice. Vrste koje preovlađuju su: Koprivić, kuglasti jasen, crni i himalajski bor i srebrna smrča. Od velike važnosti je što je u krugu bolnice posađen veliki broj sadnica koje će doprineti stvaranju kvalitetnije mikroklime, prijatnijoj temperaturi i čistijem vazduhu u okolini bolnice.

Ova akcija je samo nastavak ozelenjavanja našeg Grada koje je počelo u januaru ove godine sadnjom 750 sadnica lišćara i četinara, kao i 2000 sadnica šiblja na velikom broju lokaliteta. Nadležni iz JKP „Komunalije“ ističu da će se i u buduće težiti oplemenjivanju Grada i stvaranju prijatnije klime.