Sremsku Mitrovicu posetio ambasador Švedske

Poseta ambasadora Švedske

Sremska Mitrovica – Negova ekselencija ambasador Švedske u Srbiji gospodin Jan Lundin zajedno sa svojim sardnicima danas je posetio Sremsku Mitrovicu i sa predstavnicima grada obišao nekoliko lokaliteta.

Poseta je imala za cilj razmenu iskustava i razgovor o mogućnostima saradnje pre svega u oblasti upravljanja otpadom, pa su tako gosti između ostalog obišli i Regionalnu deponiju „Srem – Mačva“ gde su trenutno u toku završni radovi na izgradnji hale u kojoj će biti smeštena linija za separaciju otpada, ali i nekoliko reciklažnih ostrva koje je Javno komunalno preduzeće „Komunalije“ postavilo na teritoriji grada. Prema rečima Radoslava Jevremovića, direktora JKP „Komunalije“ sva srpska, među kojima je i sremskomitrovačko komunalno preduzeće od Švedske mogu dosta toga da nauče iz oblasti primarne i sekundarne separacija otpada.

Poseta ambasadora Švedske