ПОЗИВ ЗА УЧЕШЋЕ НА ЛИКОВНОМ КОНКУРСУ

У оквиру пројекта „ Осликајмо наш град за 0 отпада “ који спроводи ЈКП „Комуналије“ Сремска Митровица и Удружења грађана „Еко-пројект тим“ уз подршку Градске управе за образовање, културу и спорт Града Сремска Митровица, расписује се ликовни конкурс за ученике Основних школа са темом правилног одлагања отпада и одржавања чистоће у нашем граду.

-        Конкурс је намењен ученицима нижих разреда од I до IV разреда ((такође и подручна одељења Ваше школе)

-        Ликовна техника је  по слободној вољи ученика и сугестији учитеља, формат – блок бр. 5

-        Свака основна школа предаје укупно 4 рада, односно по један рад који је учитељ/наставник/школа, одредио као најбољи по генерацији од I до IV разреда.

-        Након достављања одабраних ликовних радова у ЈКП „Комуналије“, изложба  ће се одржати у Музеју Срема, као и избор најбоља два рада

-        Школе чији ученици освоје 1., 2.и 3. место биће награђене пригодним поклоном

-        Награђени радови ће се  искористити за осликавање (брендирање) новог камиона  ЈКП „Комуналије“.

Конкурс је отворен 19.09.  до 10.10.2022.год.

Крајњи рок за достављање радова је 14.10.2022.год.

Адреса на коју се достављају радови је : ЈКП „Комуналије“, Стари шор 114, 22000 Сремска Митровица

Поред тога што ће деца имати прилику да се креативно изразе и покажу своје виђење  одржавања чистоће у нашем граду, имаће прилику и да својој школи донесу награду. Додатни мотив биће и вероватноћа да ће се рад наћи на камиону за одвоз смећа,  у  великом формату видљив свим грађанима Сремске Митровице.